Ismét rés

 Ezt az írást csak azért teszem fel,mert valakinek felolvastam,és tetszett neki! Vigyázat,mert tudatot megzavaró tényezők vannak benne,ezért csak ernyős idegzetűeknek ajánlom!! 💃

⋉Lehetséges,hogy az agy kikeres egy"múlt részletet",hogy viszonyítani tudjon? Érdekes megközelítés,és a tapasztalat némi igazolást is ad erre azzal,hogy nagyobb hatás,folyamatában növekvő kell legyen ahhoz,hogy "ugyanazt" az érzést,állapotot elérjük valamiben ∇▼

Az alkohol,a drog,a szex,a látvány, mind ilyen terület lehet,de valójában bármilyen "nekem jó" tényező válhat függőséggé,amiből az érzésem alapján "több kell nekem". Az hogy valaki hova akar tartozni megszabja a függőségeit. A "divatok" kialakulása az egyénben a személyiségét építi,még akkor is,ha ez egészségtelen,és rossz hatásokkal van rá. Az érzései mentén eljut oda,

hogy valódi döntési szabadságát elveszíti,mert valamiben túllépte a ..... mértéket. Az agynak van vágyódása? Az agy fokozásra vágyik? -Annyira jól esik [valami],hogy -Igen! -Ez kell nekem! 


Ami az egyik legsötétebb  terület ezen a téren,az egy unalomérzetet  keltő "funkciója",amikor úgy érezzük végső esetben,hogy értelmetlen az élet. Ha erre tudatosan is ,  továbbpörgetve ráerősítünk,akkor elértéktelenedés vermébe kerülünk,s se "kívül",se 

belül nem találhatók olyan értékek,amik megfelelnének nekem,neked,neki,nekünk,nektek,nekik.⋉ 

A korábban készült "dolgot" kell megjelölni
hogy 💗 kapjunk.Mintha időkorlát is lenne ...
Ezt a saját emlékezetünkben is játszhatjuk,mert sokszor a távolabbi időpontot érezzük közelebbinek.
Tagadhatatlan hogy a meghatározóbb dolgainkhoz ragaszkodunk,még akkor is ha az fájdalmas emlék.
 
- Látod? Oda töltötték fel anya emlékeit abba a gömbbe,és akinek engedélyt adok,az hozzáférhet!
Majd megöröklöd kislányom,és a gyerekeiddel jót mulathattok rajta. "Rajta,rajta! Leszakadt a pajta"
"Bent maradt a 🐱"
 

Az általam "ernyős idegzet"-nek nevezett hozzáállás,ami segítséget,és védelmet ad az ifjú művészeknek,létrehozott egy 2018-s Doodle műalkotást,ami a játékos kedvű felnőtteket is megnevetteti:


A múlt részletének,részleteinek hatása a jelenre abban áll,hogy segítik az értékelésünk megformálását. A "rossz" emlékekhez való ragaszkodásaink ezért természetes viszonyítási pontokat alkotnak. Egy általánosságban kevésbé jó helyzetet is jónak értékelhet az aki a viszonyítási pontjában tragikusat talál.

Ismételten (ismételten)megélt,megfogalmazódott történetek szerintem nem,ahogyan szokták mondani,elhomályosodnak,hanem valamiféle kitisztulási folyamat jön létre bennük. Megértése keletkezik,legalábbis esélye a feldolgozásának. Rés nyílik az "élményre",és ezzel annak a megértésére is.
 
A gyerekeknél a rajzolás segíti a visszaemlékezést,s így a feldolgozását annak ami történt velük,vagy azt amiről azt hiszik hogy történt velük. Érzelmi szempontból mindkét eset egyenértékű lehet,ezért nem alábecsülendőek a félelmeik.
Mivel még nincs,és nem tudják alkalmazni a szókincsüket,ezért náluk a rajz az a kifejezési forma,amivel magukkal,és a környezetükkel kommunikálhatnak.
 

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Harag harap?

A normális hozzáállás hatása