Át lát szó

 


"Színezett üveglemezen fénykép a madárról, Herbert Keightley Job készítette 1896-1925 között."A kép alatt gyűjtemények a jstor.org-ról.
" Fedezzen fel új kutatási lehetőségeket, és ismerjen meg eredeti műalkotásokat, fényképeket, kiadványokat, felvételeket és egyéb tárgyakat. Fedezze fel könyvtárak, múzeumok, levéltárak és történelmi társaságok, fontos és ritka 
gyűjteményeit a világ minden tájáról."
 
Dr. Bubo  Mikor?  Szamárkór (Az ön,és közveszélyes rögeszmék ellen) "Az orvosság gyakran keserű"
Az ápolósság is? 
Ha az értelem az ételem,akkor lehet hogy én éhezem? Megyek és megeszem egy falat falat! Aztán rárepülök a
 Szamárfészekre amit Faludi Ádám készített,ahogyan a következő kép alatti művet is:
Tudományos bizonyításban olvastam,hogy pontosan 50-50 százalék az apa-anya arány. Ha úgy veszem,hogy a körülmények hatására lettek olyanok,amilyennek ismertem,ismerem őket,akkor visszakövetkeztetéssel a múlt,általam meg nem élt korszakairól képet alkothatok.
Sokszor előforduló helyzet,hogy nehéz a "megértés" a szülő,és a gyerek között,és mindkét fél másképpen vinné az életét,ha a másik helyzetében kellene döntéseket hoznia.
Hasonlatos ez a videóban említett helyzethez,amikor szamárként nyomozni kezdünk a "lábnyomok a levegőben",vagy teknősbékaként a "hová bújjak,hová bújjak?" álláspont között. A magunk elől való elbújást mesteri szintre emelve,keresgélünk valamiféle olyan dolgok után,amikhez semmilyen közünk sincs. Az alapvető tényekből kiindulni manapság sem divat,ahogyan azokban a szörnyű korszakokban sem volt,mint amiben az őseink éltek. Inkább a "mesék felé fordultunk",és így elveszítettük a valós tényekből való kiindulásainkat. Az én véleményem az,hogy a "megtérést" a valóságokból kiindulva tehetjük csak meg,még ha "keserű orvosság" is ez nekünk. A megtérés létrejöttét jelzi az ,ha a megértés következett. Sokszor nagyon apró dologgal nagy változások kezdődnek,mint mikor a szikrától melegítő,vagy pusztító tűz keletkezik.

Az arányát vesztett dolgok elhatalmasodása az embereken,olyan mint egy-egy betegség.Legtöbbször nem rajtunk áll,hogy változtatni tudjunk. Egyfajta szabályozások,amik parancsolatokként végigvonulnak az emberiség kommunikációin,és eltörlik a természeti arányt. Visszafordíthatatlanul növekvő hatásokat generálnak,s amik először jónak látszottak,elhatalmasodásukkal kiszorítják a hasznunkra váló dolgokat. Közeli példa erre,amikor egy-egy ember hatalmat kap,s ez a hatalom átformálja a személyiségét. Az addig jóérzésű,figyelmes emberből,elvakult vadállatot csinál,aki ott is harap,ahol segítenie kellene. A saját döntéssorozatainkba beragadva vagyunk. Kijutás ebből,szerintem, csak a valóságos jóindulatokkal (vonóval) lehetséges,mert a megfigyelésem az,hogy a "kezdet" a véget is jó irányba befolyásolhatja. Amit megtehetünk az az,hogy a viszonyulásainkon dolgozunk.
A kép alatt megtalálható a Szépművészeti Múzeum "Műtárgyak" jelenlegi 12301 darab,amiből nálam sok nem látszó,de azért így is van sok ami szilvaszemet gyönyörködtető.
"Kész idő: Kr. e . 4. század
Objektum típusa: Maszk
Szépművészeti Múzeum, Antik Gyűjtemény.
Anyag, technika: negatív formából, terrakotta
Méret: Magasság 7 cm "
Úgy látszik,hogy már akkoriban is voltak olyan emberek,akik ferde szemmel néztek.S ezt valaki megörökítette,mert tetszett neki ⦿

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Harag harap?

A normális hozzáállás hatása