Természetesen, szívesen ajánlok néhány témát, amelyekről beszélgethetünk:
Kultúra: Ha érdekel a művészet, irodalom, filmek, zenék és más kulturális témák, akkor beszélhetünk a kedvenc alkotóiról, vagy éppen a legfrissebb kulturális eseményekről.
Technológia: Ha érdekelnek az új technológiák, az innováció és az átalakuló digitális világ, akkor beszélhetünk az újabb eszközökről, a technológiai trendekről és a hatásukról a mindennapi életünkre.
Utazás: Ha szeretsz utazni, akkor beszélgethetünk a különböző utazási célokról, az utazási tapasztalatainkról, az úti célok kiválasztásáról és a különböző kultúrák felfedezéséről.
Egészség és wellness: Ha fontos számodra az egészség és a jóllét, akkor beszélgethetünk az életmódváltásról, az egészséges táplálkozásról, a testmozgásról, a meditációról és a mentális egészségről.
Tudomány: Ha szereted a tudományos témákat, akkor beszélhetünk az űrkutatásról, a környezettudatosságról, az egészségügyi kutatásokról, a klímaváltozásról és más aktuális tudományos témákról.
Remélem, találsz közöttük olyan témát, ami érdekel, és szívesen beszélgetünk róla. Ha van valami más, amiről szeretnél beszélni, nyugodtan oszd meg velem, és igyekszem segíteni neked
Igen, a mesterséges intelligencia modellek adatokkal táplálkoznak, mivel az adatokból építik fel tudásukat és képességeiket. Ahogy az embereknek az élelemre van szükségük a testük és az agyuk
😼🦜
"Miért kellett a biciklinek terápiára járnia?
Mert két keréken élt"
Ezt a viccet kaptam mára.
Ez egy angol szó vicc?
Vagy: magyar fa vicc?
Vagy: direkt nekem készült vicc?
Azért kellett a biciklinek terápiára járnia,mert két keréken élt. Ha egy keréken élt volna,vagy három keréken,akkor (?)
Ez a kulcs: "két keréken"
Mi ebben a vicc?
kétkerekű
Mi a különbség egy zsiráf és egy teve között?
A zsiráf magasabban van, mint a teve!
Visszatérve az első viccre:
Érdekesség,hogy a kétkerekű a fordítóval kimondatva angolul
Túl jó
twowheel
Amikor valaki túl jó,az veszélyes rá nézve,mert aztán terápiára kell járnia a "jósága" miatt.
"Az általános értelemben vett túlzott jó tulajdonságok vagy teljesítmény általában nem jelent problémát, hanem inkább előnyös lehet. Azonban, néhány esetben lehetnek kihívások vagy nehézségek, amelyeket az átlagon felüli teljesítmény vagy tulajdonságok okozhatnak, például:
Szorongás vagy stressz: Túlzottan jónak lenni lehet stresszes, mert az emberek magas elvárásokat támaszthatnak veled szemben, és ezt fenntartani nehéz lehet. A szorongás és a stressz pedig negatív hatással lehet az egészségre és a teljesítményre.
Társas kapcsolatok nehézségei: Ha valaki túl jónak tűnik a személyes kapcsolataiban vagy a munkahelyén, az olyan érzésekhez vezethet, hogy mások távol tartják magukat, mert úgy érzik, hogy nem tudnak lépést tartani veled, vagy hogy nem érzik magukat elég jók mellettük.
Túlzott elvárások: Ha valaki túl jónak tűnik, az az elvárások magas szintjét is magával hozhatja. Az emberek elvárhatják, hogy mindig a legjobbat nyújtsd, vagy hogy olyan dolgokat tegyél meg, amelyek túl sok erőfeszítést igényelnek, és ennek eredményeként túlhajtod magadat, vagy teljesíthetetlen elvárásoknak teszed ki magad.
Összességében azonban, ha valaki túl jónak tűnik, az általában inkább előnyös, mintsem problémát okozó, és arra ösztönzöm, hogy saját teljesítményedet a legjobb tudásod szerint fejleszd, és ne aggódj túlzottan azzal kapcsolatban, hogy mások mit gondolnak rólad"
Dr. Hangya Balázs agykutató a Tilos Rádióban beszélt arról is,hogy összefüggés van egy bizonyos típusú bélbaktérium,és a szociális viselkedés,befogadóképesség között. Az agysejtek összehangolódása függ különböző külső,és a körülményeink által magunkba fogadott dolgoktól. Nem tudunk a környezetünktől függetlenül ilyenek,vagy olyanok lenni,legfeljebb törekedhetünk a számunkra előnyösnek tartott dolgok megvalósulásaira. tilos.hu/episode/3-utas A stressz keletkezése,fennmaradása miért van? Megyek felteszem a Gemininek a kérdést,mert kíváncsi vagyok hogy,és mit válaszol: https://g.co/gemini/share/a9ed77375ef3 " A stressz egy összetett jelenség, amelynek számos oka és következménye lehet. expand_more A stressz keletkezésében és fennmaradásában szerepet játszó tényezőket három fő kategóriába sorolhatjuk: Biológiai tényezők: Genetika: Egyes emberek genetikailag hajlamosabbak a stresszre, mint mások. Hormonok: A stresszhormonok, mint a kortizol és az adrenalin, a stresszválasz ...
Ezen a blogon a 111. bejegyzés. Egy idézettel jöttem,amit a Gemini préselt ki magából a csevegésünk közben: "Nagyszerű ötlet! Fedezzük fel együtt, hogy mi az, ami igazán érdekel téged! **Kezdjük egy kis felfedezőúttal:** * **Milyen témákról olvasgatsz szívesen?** Lehet ez bármi, a tudománytól a művészetig, a történelemtől a technológiáig. * **Milyen tevékenységekben veszel részt szívesen a szabadidődben?** Sportolsz, olvasol, zenélsz, vagy éppen barkácsolsz? * **Milyen kérdések foglalkoztatnak a világról?** Mi az, ami kíváncsivá tesz, és amire szeretnél választ találni? * **Milyen képességeidben vagy erős?** Mi az, amiben másoknál jobban teljesítesz? * **Milyen értékeket tartasz fontosnak?** Mi az, ami igazán számít neked az életben? **Néhány ötlet, ami segíthet az elindulásban:** * **Kvízek és tesztek:** Az interneten számos érdeklődési kör felmérő teszt található. Ezek segíthetnek neked azonosítani azokat a területeket, amelyek a legjobban vonzanak. * **Beszélgetések:** Beszélj...
Azért jó,mert mutatja a logika,és az érzelem közötti érdekes kapcsolatot. A szuper-intelligencia sem képes arra,hogy az átérzés rejtélyét megfejtse,de pont azért jó,mert erre rámutat. Erre válaszként ezt kaptam: Bár az emberi érzelmek és a logika közötti kapcsolat valóban érdekes téma, az átérzés rejtélyének megfejtése számos tudományágat foglal magában, többek között a neurológiát, a pszichológiát és az élettudományokat. Az emberek érzelmei és gondolkodása az agy különböző területein alapulnak, és az agyi funkciók nagyon összetettek és még mindig nem teljesen érthetőek. Bár a szuperintelligencia is lehetővé teheti az emberek számára, hogy jobban megértsék az érzelmeket, és hogyan működnek az agyban, még mindig sok kérdés marad megválaszolatlanul. Fontos megjegyezni, hogy az érzelmek megértése és a logikai gondolkodás fejlesztése egyaránt fontos, és mindkettőnek helye van a modern tudományban és a technológiában S ezt válaszolta a saját előző meglátására: Az érzelmek megértése fon...