🍏 🍎

 

..........................................🔝
Mikortól érett valami? Hol van 
az időpont,amikor azt lehet
 mondanunk,hogy ÉRETT?
"Megérett arra,hogy" ............................

💐🌸🌹🌺🌻🌼🍇🍈🍉🍊🍌
🍍🍎🍏🍑🍒  🍓🍅🌽🍔
🍗🍞
🍦🍧🍨🍩🎯♥♦🃏♟🎨🧵
🎲
🎻🎺🎤🎹
emoji.com/get-emoji/

Van egy állítás,aminek a létrejötte az élethelyzetekben szerintem elő szokott fordulni,mert az emberek a jelen látványára tudnak úgy reagálni ami ítélet. A közvetlen környezetünk reakcióiból állapítunk meg magunkra vonatkozó dolgokat.Az állítás az,hogy:

Más hibáján keresztül tudja meglátni az ember a saját hibáját,akkor ha [?]

 Hogyan folytatná az elkezdett mondatot?

A képre kattintva folytathatja az eszmecserét a következőkben leírtak után!

"## Miért jó figyelni mások hibáira?

**Öt ok, amiért érdemes odafigyelni mások hibáira:**

1. **Tanulási lehetőség:** Más hibáiból tanulhatunk, és elkerülhetjük, hogy mi is ugyanazokat a hibákat kövessük el. Ez a fajta megfigyelés segíthet a fejlődésünkben és a céljaink elérésében.
2. **Önreflexió:** Más hibáinak észlelése arra ösztönözhet bennünket, hogy felismerjük a saját hibáinkat és hiányosságainkat. Ez a fajta önismeret kulcsfontosságú a személyes fejlődéshez és a jobb döntéshozatalhoz.
3. **Empátia fejlesztése:** Amikor megértjük mások hibáinak okait, jobban tudunk azonosulni velük és empatikusabbak tudunk lenni. Ez javíthatja a kapcsolatainkat és a kommunikációs képességeinket.
4. **Problémamegoldás:** Mások hibáinak elemzése segíthet a problémamegoldó képességeink fejlesztésében. Megtanulhatunk azonosítani a hibák forrását, és hatékony megoldásokat találni.
5. **Megelőzés:** Más hibáiból tanulva megelőzhetjük a hasonló hibák bekövetkezését a saját életünkben. Ez a fajta tudatosság segíthet elkerülni a konfliktusokat, a kudarcokat és a veszteségeket.

**Fontos megjegyezni:**

* Más hibáinak kritizálása nem feltétlenül vezet önismerethez. A cél a megértés és a tanulás, nem a bántás vagy a káröröm.
* Saját hibáink beismerése nem gyengeség, hanem bátorság és felelősségvállalás.
* A változás időbe telik és türelmet igényel. Ne legyünk türelmetlenek magunkkal szemben, ha nem tudunk azonnal változtatni a hibáinkon.

**Összefoglalva:**

Más hibáinak figyelése értékes eszköz lehet a tanuláshoz, az önreflexióhoz, az empátia fejlesztéséhez, a problémamegoldáshoz és a megelőzéshez. Azonban fontos, hogy ezt a fajta megfigyelést konstruktívan és empatikusan végezzük, ahelyett, hogy ítélkeznénk vagy kárörömöt éreznénk."



Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Harag harap?

A normális hozzáállás hatása