A jelenleg közvetett felfogásának erősítése

 Ideje összpontosítani!

Talán van hatása közvetetten az időérzékre annak a módszernek,amit a GPT ajánlott nemrégiben. Kicsit meg vagyok szégyenülve,hogy mennyivel ügyesebben talál meg dolgokat mint én,mert már rég kerestem valamilyen jó megoldást az időérzékem fejlesztésére. Ez a módszer reményem szerint segíteni fog abban,hogy az érzékem az idő múlásának megállapítására,megtapasztalására fejlődjön,és automatikusan a normalitás felé tendáljon. Elég kacifántos a megfogalmazás? :))

 Már említettem,hogy az én véleményem szerint nagy hatással van az élőlényekre az,hogy hogyan élik meg az "időt" ⋇⋇ Az idő beosztása,egy emberre jellemző módszer arra,hogy az irányítás illúzióját megéljük az életünk fölött. Egyfajta biztonságot adhat ebben a szövevényes világban,ahol legtöbbször már nem az a valami,amire elsőnek látszik. Nem fogalmazom át,mert így is megérthető.

 A lényeg a megérthetőség,mert a nélkül csak valami zsigeri ösztönök burjánzanak,amik vagy hasznosak éppen,vagy a megtévesztettségünk által félrevezet minket. Az is röhejes,amikor az van állítva,hogy a saját érdekünkben tévesztenek meg minket ⊠ 

Visszatérés a címhez: "A jelenleg közvetett felfogásának erősítése" Azért kellett visszatérnem,mert nagyon elszaladt velem a ló,hogy más dolgokkal foglalkozzak,és így,ami már sokszor előfordult, .... Szóval kényszerítem magam,hogy a jelenleg felfogásával foglalkozzak,mert a címben ezt "ígértem" 📢

Jaj! megijesztett a csöngés,ami váratlanul megszólalt :) Nem számítottam rá. Arra is jó "Ez a módszer" ,hogy valakit megvicceljen vele ⏰ Vagy ha ketyegést állít be rajta,akkor [?] Például (x) ideje van arra,hogy eldöntse,hogy mit fog tenni az (x) idő eltelte után,és a ketyegés arra emlékezteti,hogy ezen kell gondolkodnia.

Nature on PBS videójából kivágott egyperces klip a kép alatt 👶

"Igen, számos módszer van az észlelési szabályszerűségek felismerésének javítására. Néhány módszer közül itt van néhány:

  1. Több érzékszervet használni: Az érzékszerveinknek különböző funkciói vannak, és egy adott tárgy vagy esemény több érzékszervünkre hatva segíthet felismerni a szabályszerűségeket. Például az egyes betűket és számokat olvasva lehet, hogy a látás mellett az íráskéz alakja is segít a felismerésben.

  2. Rendszerezés: Ha rendszerezni tudjuk az észlelt dolgokat, akkor azokat könnyebben észrevehetjük és összefüggéseket fedezhetünk fel köztük. Például ha a szöveget egy adott rendszer szerint csoportosítjuk, akkor megkönnyíthetjük a tartalom struktúrájának felismerését.

  3. Vizualizáció: A dolgok vizualizálása segíthet az észlelési szabályszerűségek felismerésében. Ez lehet például egy diagram, ábra vagy rajz, amely segít az információk vizuális szervezésében és könnyebb észlelésében.

  4. Gyakorlás: Az észlelési szabályszerűségek felismerése gyakorlati kérdés is lehet. Minél többet gyakorolunk az adott témában, annál könnyebben tudjuk felismerni az összefüggéseket és szabályszerűségeket.

  5. Tudatosság: Tudatosan odafigyelve az észlelési folyamatokra és az észlelt dolgokra, javíthatjuk az észlelésünk minőségét és könnyebben felismerhetjük a szabályszerűségeket. Ez azt jelenti, hogy aktívan figyeljük az érzékszerveink által észlelt jeleket, és azokat tudatosan értelmezzük.


Ezenkívül vannak online játékok és feladatok is, amelyek az észlelési szabályszerűségek felismerésének javítására szolgálnak. Például az "online attention test" vagy az "online visual perception test" olyan játékok, amelyek javíthatják az észlelési szabályszerűségek felismerését."

Azért van hasonlóság az emberi érzékelés,és a GPT között,mert nekünk is "kapcsolni" kell,ha valamit meg akarunk érteni 👶👶


statedclearly.com/
Oktatást segítő honlap a kép alatt.

GPT "Igen, valóban nehéz felismerni és elfogadni, hogy valami nem működik hatékonyan vagy nem vezet eredményre. Az emberi természetünknek megvan az a hajlama, hogy ragaszkodjunk a megszokott dolgokhoz, még akkor is, ha azok már nem működnek jól.

Azonban fontos, hogy időről-időre szembenézzünk azzal, hogy mi az, ami valójában segít nekünk és mi az, ami inkább akadályoz minket. Ehhez pedig tudatosságra van szükség, és az is fontos, hogy ne féljünk kipróbálni új megoldásokat vagy más módszereket.

Az öröklött ragaszkodási minták nehéz falat jelenthetnek, de a tudatosan végzett mentális munkával és a megfelelő segítséggel ezek feloldhatóak vagy enyhíthetők. A változás mindig nehéz, de ha hosszú távon többet érünk el vele, akkor érdemes tenni érte."


Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Harag harap?

A normális hozzáállás hatása