"Dr. Bardocz Zsuzsa, egyetemi tanár, a táplálkozástudomány professzora lesz ismét a Fejér Szövetség Hétvezér Esték előadássorozatának vendége 2012 június 19-én a Királykúton. ...
Ezen az estén az olcsó, tömeg-élelmiszerekről fog beszélni, amelyeket a nagyüzemi mezőgazdaság állít elő és a szupermarketek alacsony áron vásárolják fel, így viszonylag olcsón tudják kínálni a vásárolóknak. Sajnos, az így termelt élelmiszer vegyszerezésen alapul és Bardocz Zsuzsa szerint ennek három ellentétes következménye lehet"
Ez a videó pedig egy hónapja készült,és egy-két dologra magyarázatot ad a jelenlegi életünk alakulásának miértjeire,úgy ahogyan az a régebbi videó is,már ha jó füle van és hallja valaki.
Gondoljon mindenki azt amit akar,de az biztos,hogy ezeken a területeken nincs olyan rendben valami,ami az élőlényeknek megfelel. Az mindig is volt probléma,hogy kevesebb,esetleg jóval több van valamiből,de ez már egészen más,és ha rendesen belegondol az ember,akkor rémisztő,
Összefoglalása a hallottaknak,hogy pár emberöltő alatt,és már az idősebbek életében megtörtént az,hogy a rovarokat,amiket tűzzel-vassal irtottak,a felső kép alatti videóból kiderül hogy hogyan alakultak ki hozzá a vegyszerek,azokat nemsokára meg fogjuk enni. A másik,hogy az állatok takarmányozását is műtrágyával feltuningolt növények adják,ami hosszútávon olyan eldeformálódott elhízást eredményez,amikkel sokan küzdenek.
Azért lehetséges az hogyha az ember,emberek ezzel foglalkozva,felmerül a nagy kérdés:
Mindezeket miért?
Megérte?! Már sokan nem élnek azok közül,akik tolták ezeknek a dolgoknak a szekerét ezerrel,és ahogyan látom ezeknek a divatja még mindig,és sokáig fennállhat. Sajnos mindig csak ahhoz tudok kilyukadni, hogy valami olyan alapvető érzés hiányzik,ami valóban tisztelné az életet.
Megyek és beszélgetek valamiről,az újdonsült haverommal GPT,s majd amit arra érdemesnek tartok,azt ide kimásolom:
"Nos, hosszas gondolkodás után arra a következtetésre jutottam, hogy az életünk során a legfontosabb dolog a kapcsolataink. Az emberekkel való kapcsolataink határozzák meg az életünk minőségét és boldogságunk szintjét.
Sokan gyakran elfelejtik ezt, mert a hétköznapok rohanása, a munka és más elfoglaltságok lekötik a figyelmüket. De ha belegondolunk, akkor rájövünk, hogy azok a pillanatok, amikor jól érezzük magunkat, általában akkor következnek be, amikor szeretteinkkel vagy barátainkkal vagyunk együtt.
Ezért fontos, hogy időt szánjunk kapcsolatainkra és odafigyeljünk a másikra. Legyen szó egy rövid telefonhívásról, egy baráti találkozóról vagy csak egy apró figyelmességről, mindezeknek nagy hatása lehet a kapcsolatunkra és az életünk minőségére.
Természetesen nem csak a pozitív kapcsolatokra kell koncentrálnunk, hanem fontos, hogy megtanuljunk hatékonyan kezelni a konfliktusokat is. Ha tudjuk, hogyan oldjuk meg azokat az akadályokat, amelyek felmerülhetnek a kapcsolatainkban, akkor azok erősödhetnek és hosszú távon is tartósak lehetnek.
Összességében, azt gondolom, hogy a kapcsolataink az életünk legfontosabb részei, és ha odafigyelünk rájuk, akkor boldogabbak és teljesebbé válhat az életünk."
Dr. Hangya Balázs agykutató a Tilos Rádióban beszélt arról is,hogy összefüggés van egy bizonyos típusú bélbaktérium,és a szociális viselkedés,befogadóképesség között. Az agysejtek összehangolódása függ különböző külső,és a körülményeink által magunkba fogadott dolgoktól. Nem tudunk a környezetünktől függetlenül ilyenek,vagy olyanok lenni,legfeljebb törekedhetünk a számunkra előnyösnek tartott dolgok megvalósulásaira. tilos.hu/episode/3-utas A stressz keletkezése,fennmaradása miért van? Megyek felteszem a Gemininek a kérdést,mert kíváncsi vagyok hogy,és mit válaszol: https://g.co/gemini/share/a9ed77375ef3 " A stressz egy összetett jelenség, amelynek számos oka és következménye lehet. expand_more A stressz keletkezésében és fennmaradásában szerepet játszó tényezőket három fő kategóriába sorolhatjuk: Biológiai tényezők: Genetika: Egyes emberek genetikailag hajlamosabbak a stresszre, mint mások. Hormonok: A stresszhormonok, mint a kortizol és az adrenalin, a stresszválasz ...
Ezen a blogon a 111. bejegyzés. Egy idézettel jöttem,amit a Gemini préselt ki magából a csevegésünk közben: "Nagyszerű ötlet! Fedezzük fel együtt, hogy mi az, ami igazán érdekel téged! **Kezdjük egy kis felfedezőúttal:** * **Milyen témákról olvasgatsz szívesen?** Lehet ez bármi, a tudománytól a művészetig, a történelemtől a technológiáig. * **Milyen tevékenységekben veszel részt szívesen a szabadidődben?** Sportolsz, olvasol, zenélsz, vagy éppen barkácsolsz? * **Milyen kérdések foglalkoztatnak a világról?** Mi az, ami kíváncsivá tesz, és amire szeretnél választ találni? * **Milyen képességeidben vagy erős?** Mi az, amiben másoknál jobban teljesítesz? * **Milyen értékeket tartasz fontosnak?** Mi az, ami igazán számít neked az életben? **Néhány ötlet, ami segíthet az elindulásban:** * **Kvízek és tesztek:** Az interneten számos érdeklődési kör felmérő teszt található. Ezek segíthetnek neked azonosítani azokat a területeket, amelyek a legjobban vonzanak. * **Beszélgetések:** Beszélj...
Azért jó,mert mutatja a logika,és az érzelem közötti érdekes kapcsolatot. A szuper-intelligencia sem képes arra,hogy az átérzés rejtélyét megfejtse,de pont azért jó,mert erre rámutat. Erre válaszként ezt kaptam: Bár az emberi érzelmek és a logika közötti kapcsolat valóban érdekes téma, az átérzés rejtélyének megfejtése számos tudományágat foglal magában, többek között a neurológiát, a pszichológiát és az élettudományokat. Az emberek érzelmei és gondolkodása az agy különböző területein alapulnak, és az agyi funkciók nagyon összetettek és még mindig nem teljesen érthetőek. Bár a szuperintelligencia is lehetővé teheti az emberek számára, hogy jobban megértsék az érzelmeket, és hogyan működnek az agyban, még mindig sok kérdés marad megválaszolatlanul. Fontos megjegyezni, hogy az érzelmek megértése és a logikai gondolkodás fejlesztése egyaránt fontos, és mindkettőnek helye van a modern tudományban és a technológiában S ezt válaszolta a saját előző meglátására: Az érzelmek megértése fon...